زوج درمانی و مشاوره ازدواج

زوج درمانی - آناهیتا راد

مشکلات روابط و مسائلی که جسمی نیست ، به راحتی توسط اطرافیان قابلیت شناسایی ندارد. در حقیقت کسی که باید تشخیص دهد که آیا رابطه به مشاوره زوجین نیاز دارد یا نه ، خود زوجین هستند. زوجین باید بر روی برقرار ارتباط میان خود دقیق باشند و اگر با مشکلی غیر قابل حل برخورده اند به مشاور مراجعه کنند. این مشکلات هر قدر که کوچک باشند باید در مراحل ابتدایی مورد حل قرار بگیرند.

این نوع از مشاوره برای زوج هایی است که با هم رابطه دارند. این رابطه می تواند در غالب ازدواج یا شریک عاطفی باشد. هدف از مشاوره زوجین بهبود رابطه زوجین است. این نوع درمان می تواند به زوجین کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا باید رابطه را ادامه دهند یا خیر. اگرچه تمرکز مشاور زوج بر روی زوجین است، اما مواردی وجود دارد که باید به مسائل روانشناختی فردی طرفین نیز پرداخته می شود.

اگر برای مراجعه به روانشناس زوجین، مردد هستید، بهتر است بدانید که بهترین زمان برای دریافت مشاوره، زمانی است که مشکلات رابطه شما هنوز بزرگ نشده اند.

بسیاری از درمانگران معتقدند که بهتر است زوجین در زمان آرامش رابطه به مشاوره زوج مراجعه کنند. شما با کمک یک درمانگر می توانید چرخه های منفی را قطع کنید، آن چه را که باعث ایجاد اختلاف و فاصله می شود، کشف کنید و ارتباطی را که ممکن است احساس ضعف کند، بازیابی کنید..

همچنین ممکن است در رابطه شما نشانه های قرمزی وجود داشته باشند که بهتر است برای حل آن ها از کمک های یک زوج درمانگر استفاده کنید. در ادامه چند مورد از نشانه های نیاز به درمانگر خوب زوج ذکر میشود.

حتی بهترین درمانگران نیز نمی توانند همه روابط را نجات دهند. هنگامی که به زوج درمانگر مراجعه می کنید، حتی اگر نمی دانید که رابطه تان را می خواهید یا نه، باید به روند مشاوره متعهد باشید. امکان دارد در انتهای جلسات شما تصمیم به جدایی از همسرتان بگیرید

پیشنهاد مشاوران برای مطالعه

gdpr-image
به وب سایت آناهیتا راد | Anahitarad خوش آمدید. متشکر از همراهی شما
دکتر آناهیتا راد